• Çince öğrenimindeki temel adımdır. Çinli öğrenciler okula gitmeye başladıklarında öncelikle "Pinyin"i öğrenirler. Genel olarak, Çincedeki seslerin Latin harfleri karşılığıdır diyebiliriz.

  • Çince karakterin yazımı zor gibi görünsede, belli kalıpları öğrenip, yazım çalışması yapıldığında kısa sürede öğrenilebilir. İlk bakışta karmaşık bir resme benzese de, öğrencilerimiz bir süre sonra Çince karakterlerin okunmasının daha kolay olduğunu söylüyorlar.

  • Çincede bolca söz öbeği bulunur. Çincede diğer dillerdeki gibi aynı anlama gelen ancak farklı durumlarda kullanılan sözcükler bulunmaktadır. Birçok kişi için hangi eş anlamlı sözcüğün hangi durumlarda kullanılabileceği konusunda okuma parçasından öğrenmek çok etkili bir yöntemdir.

  • Çincede kelime öğrenmenin zorluğunu ortadan kaldıran şey cümle yapısının kolaylığıdır. Çincede gramer kuralları çok kolaydır. Bu tip dillerde ilerlemek, gramer kurallarına sıkı sıkıya bağlı olan dillere göre çok daha kolaydır.

Çince Özel Ders

Özel derslerimizi tecrübeli öğretmenimizle yapıyoruz. Öğrencilerimiz için hazırladığımız özel bir program var. Bu program sayesinde Çinceyi öğrencilerimize eğlendirirken öğretiyoruz.


Çince hakkında çok fazla önyargı bulunmaktadır. Çince öğrenmenin çok zor, hatta imkansız olduğunu sıkça duymuşsunuzdur. Bu tip önyargıların en önemli nedenlerinden birisi, Çin yazı karakterlerinin bir resme benzemesi ve bu karakterleri görenler için pek bir anlam ifade etmemesidir. Fakat Çince sanıldığının aksine öğrenilmesi o kadar da zor olan bir dil değildir.


Ticari Çince Eğitimi


Çin ekonomik olarak gittikçe güçlenen bir ülke ve geleceğin süper güçlerinden biri olarak gösteriliyor. Ayrıca ülkemizden birçok işadamı Çin'e fuar, ithalat vb. nedenlerle gitmekte. Çin ile yapılan ticarette Çin kültürünü tanımanın önemi büyüktür. Çin'de ticaret yapacağımız kişilerle iletişim sağlamak için İngilizceyi kullanırız. Ancak Çinli işadamlarının kendi aralarında bizim hakkımızda konuştuklarından haberdar olmadan yaptığınız ticarette karlı çıkmak oldukça zordur. Bu gibi bir durumda Çince bilmek size yaptığınız ticarette büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yani Çin ile yapacağınız ticarette ayrıntılar çok önemlidir.


İşinizde kullandığınız Çince kalıpları ve sözcükleri öğretiriz. Ayrıca Çin kültürünü tanımak da size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Çin kültürünü iyi tanıdığımız için, bu kültürü size ayrıntılarıyla anlatıyoruz.


Çocuklar için Çince Eğitimi


Çocuklar için eğitimimizde "pinyin" denilen ve kullandığımız latin alfabesinin bir benzeri olan alfabeyi kullanıyoruz. Çocuklar

Çince bilen tercümanlara ülkemizde oldukça fazla gereksinim var ve gelecekte Çin ile olan ekonomik ilişkilerimiz arttıkça daha da fazla Çince bilen tercümana ihtiyaç olacak.

Öğrencilerimize Önerdiğimiz Program

çince programı

Öğrencilerimizin Çalışmaları

çince kursu_1

Öğrencimiz Kemal'in Çince karakter yazımı çalışmaları


çince kursu_2

Öğrencimiz Canberk'in Çince karakter yazımı çalışmaları


çince kursu_3

Çince öğrenmek zor değil. Çince öğretmenim Çinli. Çince öğrenmek sanıldığı kadar zor değil. Herkes Çince öğrenmeli.

Kemal :D


çince kursu_4

Merhaba memnun oldum.


Bugün Çince dersine başlayalı tam 1 ay oldu. Çince öğrenmeye çok meraklıyım çünkü Çince geleceğin dili. Çinli öğretmenim çok sıcakkanlı ve neşeli. İlk önce "pin yin" öğrendik. Daha sonra Çince karakterleri öğrendik. Bu Çince öğrenmemi kolaylaştırdı.


Cansel :)

çince kursu_5

Merhaba, benim adım Canberk. Bu yıl 12 yaşındayım. Kardeşimin adı Cankat. ben ilkokul öğrencisiyim. Kardeşim de ilkokul öğrencisi. Benim öğretmenim çok iyi. Kardeşimi seviyorum. Öğretmenimi de seviyorum.


Canberk

Powered by Şevket Çalışkan